Rozsah: Obvyklý rozsah je 8 až 10 normostran (1 normostrana = 1800 znaků včetně mezer), maximální rozsah deseti normostran nesmí být překročen. Do tohoto rozsahu se nezapočítává titulní strana, obsah, seznam informačních zdrojů a jejich reflexe, poznámky pod čarou a přílohy. Bezpečnostní analýzy obecně nemají striktně předepsanou strukturu, ale měly by být logicky zpracovány a musí splňovat základní požadavky odborných prací, především pak rozsah a korektní citování.
Citování a práce se zdroji: V případě citování je nutné dodržet jeden citační styl (v textu dodržujte citační styl buď v závorkách v textu, nebo v poznámkách pod čarou) a citační normu (doporučujeme normu ČSN ISO 690). Více k citování například zde. Práce musí obsahovat závěrečný seznam zdrojů. Při práci se zdroji dbejte na spolehlivost a ověřitelnost. Nejlépe používejte tištěné publikace a oficiální webové stránky mezinárodních institucí nebo uznávaných médií, která pracují s ověřenými zdroji (dohledatelný autor, datum vzniku článku, ověřitelná fakta apod.).
Formální úprava práce: Analýza by měla být konzistentní i po grafické stránce. Zvolte patkové písmo (např.: Times New Roman), velikost 11-12, řádkování 1,5, zarovnání do bloku. Na titulní stránku uveďte jména členů*ek týmu, název práce, kraj a název školy, kterou reprezentujete, a případně další informace dle vašeho uvážení.
a. Úvod:
b. Popis a analýza současné situace:
c. Možnosti dalšího vývoje:
d. Doporučení pro EU a NATO:
e. Závěr:
f. Práce se zdroji a formální úprava práce: